December

    
Thu 12.14
Stomping Ground Thursdays

Grease (The Lounge)

Stomping Ground Thursdays

Ceiva

Siren

Subliminal

9:00 pm

18 and Over

Free

Cluekid

Sub.mission

Cluekid

Thanom

Rumblejunkie

Myxed Up

Ind33p

9:00 pm

18 and Over

Fri 12.15
Shlump & Big Chocolate

The Black Box

Shlump & Big Chocolate

Mtn Menace

Meska

9:00 pm

18 and Over

Trap Takeover

Angry Neighbor (The Lounge)

Trap Takeover

Odd Zoo

Bane

Salt n Peppa

Bonkerz

9:00 pm

18 and Over

Free

Sat 12.16
Ricky Force

Recon DnB (The Lounge)

Ricky Force

Darkstar

John Glist

Recon DnB Residents

X-TS Emcee

9:00 pm

18 and Over

Free

L'estasi Dell'oro

Nocturnal Denver

L'estasi Dell'oro

N'conduit

12 x 12

9:00 pm

18 and Over

Sun 12.17
Mon 12.18
Tue 12.19
B2B Takeover

Sub.mission - Electronic Tuesdays

B2B Takeover

Subliminal

CurlyOnE

Dillard

Ether

Elemental Arts.FM

9:00 pm

18 and Over

Wed 12.20
Thu 12.21
Sayer | X&G

The Black Box

Sayer | X&G

GrymeTyme

Elusiv3

9:00 pm

18 and Over

Stomping Ground Thursdays

Dirty//Clean (The Lounge)

Stomping Ground Thursdays

9:00 pm

18 and Over

Free

Fri 12.22
Asadi

The Black Box

Asadi

Azon Classic

9:00 pm

18 and Over

The Jiggle Bells: Christmas Edition

VIBeRATION (The Lounge)

The Jiggle Bells: Christmas Edition

LTNC Consortium

Dis_1

9:00 pm

18 and Over

Sat 12.23
Sun 12.24
Mon 12.25
Tue 12.26
styn

Sub.mission - Electronic Tuesdays presented by Shinigami

styn

Da Mutant

Tator Tot Gang

9:00 pm

18 and Over

Wed 12.27
Thu 12.28
Joker

Sub.mission

Joker

eelko

Caustik

Waylo

9:00 pm

18 and Over

Stomping Ground Thursdays

Whomp Truck (The Lounge)

Stomping Ground Thursdays

Coult-45

Fonzie

GrymeTyme

Bagavond

9:00 pm

18 and Over

Free

Fri 12.29
Sat 12.30
Eprom

The Black Box

Eprom

Brightside

Seied

Einstyles

9:00 pm

18 and Over

Lounge Takeover

Family Moons (The Lounge)

Lounge Takeover

Omega

Mikey Fisher

Stefan B

DRTY HBTZ

DJ Imeh

9:00 pm

18 and Over

Free

Sun 12.31
Goth-Trad, Truth, & Kaiju (New Year's Eve)

Sub.mission & Recon DnB

Goth-Trad, Truth, & Kaiju (New Year's Eve)

Trisicloplox

Trace

Goreteks

Despise

X-TS Emcee

9:00 pm

18 and Over

      

January

 
Mon 1.1
Tue 1.2
The ToddFatha, Thanom, & DiS_1

Sub.mission - Electronic Tuesdays (The Lounge)

The ToddFatha, Thanom, & DiS_1

9:00 pm

18 and Over

Wed 1.3
Thu 1.4
Ignition Thursdays

Electronic Colorado (The Lounge)

Ignition Thursdays

9:00 pm

18 and Over

Free

Fri 1.5
Perkulat0r

The Black Box

Perkulat0r

Laika Beats

FiYah

Opal-ite

9:00 pm

18 and Over

Alala.one

Nocturnal Denver (The Lounge)

Alala.one

Eric Berthelot

Derek Russo

Alex Whittier

9:00 pm

18 and Over

Free

Sat 1.6
#037 ft. Syntax

Language Denver

#037 ft. Syntax

Domina

Ryan Vail

Language Residents

9:00 pm

18 and Over

1st Saturdays (House Music)

Supernova (The Lounge)

1st Saturdays (House Music)

Sean Michaels

Derek Poten

Brett Star

9:00 pm

18 and Over

Free

Sun 1.7
Mon 1.8
Tue 1.9
K.L.O

Sub.mission - Electronic Tuesdays

K.L.O

Sortof Vague

Cosmic Synergy

9:00 pm

16 and Over

Wed 1.10
Thu 1.11
Bommer & Crowell

Sub.mission

Bommer & Crowell

Sektah

RYUK

9:00 pm

16 and Over

Boom in the Box

Q-Vents (The Lounge)

Boom in the Box

Gal XC

Lexi Fey

Evasive

PWNGE Method

Benny Young

9:00 pm

18 and Over

Free

Fri 1.12
Dub Phizix & Strategy

Recon DnB

Dub Phizix & Strategy

9:00 pm

18 and Over

Locals in The Lounge (Free Event)

The Black Box Lounge

Locals in The Lounge (Free Event)

Astra

Poppa Bear

DJ Tony Knight

Ksuhdilla

9:00 pm

18 and Over

Free

Sat 1.13
Shattered Mirrors (Goth Night)

Velvet Visions Entertainment (The Lounge)

Shattered Mirrors (Goth Night)

Bryan Erickson

9:00 pm

18 and Over

Tickets
at the Door

Mayhem

The Black Box

Mayhem

9:00 pm

18 and Over

Sun 1.14
Mon 1.15
Tue 1.16
OldGold

Sub.mission - Electronic Tuesdays

OldGold

Ceiva

The CID Initiative

9:00 pm

16 and Over

Wed 1.17
Thu 1.18
Fri 1.19
Sat 1.20
Punks Music Showcase

Sounds of Bass & Subverted Ent.

Punks Music Showcase

Left/Right

Martin Hörger

Zander

Ishe

9:00 pm

18 and Over

Sun 1.21
Mon 1.22
Tue 1.23
MiKrodot

Sub.mission - Electronic Tuesdays

MiKrodot

Sectra

Punjahbae & Friends

9:00 pm

16 and Over

Wed 1.24
Thu 1.25
Somatoast

Cosmic Synergy & MindBeam Productions

Somatoast

Hullabalo0

Alejo

Path of Moose

Zonra

9:00 pm

18 and Over

Fri 1.26
Sat 1.27
Mr. Bill

Alternate Productions

Mr. Bill

kLL sMTH

Dillard

G-Wiz

9:00 pm

18 and Over

Sun 1.28
Mon 1.29
Tue 1.30
Flix & Felony

Sub.mission - Electronic Tuesdays

Flix & Felony

Shinigami Crew

Couchland Collective

9:00 pm

16 and Over

Wed 1.31
   

February

    
Thu 2.1
Fri 2.2
Shiftee & Jon1st (Level Up Tour)

The Black Box

Shiftee & Jon1st (Level Up Tour)

9:00 pm

18 and Over

Sat 2.3
Sun 2.4
Mon 2.5
Tue 2.6
Wed 2.7
Thu 2.8
Fri 2.9
KRANE

The Black Box

KRANE

MYRNE

9:00 pm

18 and Over

Sat 2.10
Sun 2.11
Mon 2.12
Tue 2.13
Wed 2.14
Thu 2.15
Fri 2.16
Psymbionic

The Black Box

Psymbionic

Notorious Conduct

Wolf-E-Wolf

Xenolinguist

9:00 pm

18 and Over

Sat 2.17
Sun 2.18
Mon 2.19
Tue 2.20
Wed 2.21
Thu 2.22
Fri 2.23
Sat 2.24
Andreilien

Alternate Productions

Andreilien

Vinja

Craftal

Odd Zoo

9:00 pm

18 and Over

Sun 2.25
Mon 2.26
Tue 2.27
Wed 2.28
   

March

    
Thu 3.1
Fri 3.2
Sat 3.3
Alexander East

Supernova Saturdays

Alexander East

9:00 pm

18 and Over